Przy długim zjeździe ze wzniesienia zamiast wciskania hamulców należy zmniejszyć prędkość i zredukować bieg. Nastąpi wtedy hamowanie silnikiem, co pozwoli na zmniejszenie prędkości pojazdu.
W celu zapobieżenia toczeniu się pojazdu nie wolno polegać jedynie na ustawieniu dźwigni selektora w położeniu P (parkowanie).
Dotyczy to zwłaszcza hamowania, przyspieszania i zmiany biegów. Na śliskiej nawierzchni gwałtowna zmiana prędkości może spowodować utratę przyczepności kół i panowania nad pojazdem.
OSTRZEŻENIE
OSTRZEŻENIE
W przypadku ugrzęźnięcia pojazdu w śniegu, błocie, piasku itp. w celu oswobodzenia pojazdu można podjąć próbę rozkołysania pojazdu, ruszając naprzemiennie do przodu i do tyłu. Nie wolno stosować tego sposobu, jeżeli w pobliżu pojazdu znajdują się ludzie lub obiekty. Przy tej operacji pojazd po oswobodzeniu może gwałtownie ruszyć do przodu, powodując obrażenia znajdujących się w pobliżu ludzi lub uszkodzenie obiektów.
Ruszanie pod strome wzniesienie
Aby ruszyć pod strome wzniesienie, należy nacisnąć pedał hamulca i przesunąć dźwignię selektora w położenie D (jazda do przodu). Wybrać odpowiedni zakres w zależności od obciążenia pojazdu i pochyłości, a następnie zwolnić hamulec postojowy. Podczas zwalniania hamulca postojowego stopniowo naciskać pedał przyspieszenia.
Liczniki i wskaźniki
Prędkościomierz
Licznik przebiegu całkowitego, licznik przebiegów okresowych i wybierak
licznika
przebiegów okresowych
Obrotomierz
Podświetlenie zestawu wskaźników
Komputer pokładowy i Przycisk INFO
Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego silnik
Wskaźnik poziomu ...
Kontrola działania lampek
Po obróceniu kluczyka z pilotem zdalnego sterowania
do położenia II przed uruchomieniem
silnika wszystkie lampki1 powinny się zaświecić.
W ten sposób dokonywana jest kontrola
ich działania. Po uruchomieniu silnika wszystkie
lampki powinny zgasnąć. Nie dotyczy to
lampki kontrolnej h ...