Ochrona samochodu HYUNDAI przed korozją
Wykorzystując najbardziej zaawansowane technologie w dziedzinie walki z korozją, firma HYUNDAI produkuje samochody najwyższej jakości. Rozwiązuje to jednak problem tylko częściowo. Aby uzyskać długotrwałą odporność samochodu HYUNDAI na korozję, potrzebna jest również współpraca i pomoc właściciela pojazdu.
Powszechne przyczyny korozji
W większości przypadków przyczyny korozji samochodu są następujące:
Powierzchnie o szczególnym zagrożeniu korozją
W przypadku eksploatacji w rejonach, gdzie samochód jest regularnie narażony na działanie czynników wywołujących korozję, szczególnego znaczenia nabiera zabezpieczenie przed korozją. Najczęstszymi przyczynami przyspieszonej korozji są sól na drogach, pyły zawierające chemikalia, morskie powietrze i zanieczyszczenie środowiska przez przemysł.
Wilgoć przyspiesza korozję
Wilgoć tworzy warunki sprzyjające występowaniu korozji. Korozja przyspieszana jest przez wysoką wilgotność powietrza, zwłaszcza w temperaturach zbliżonych do 0C. W takich warunkach substancje wywołujące korozję utrzymywane są w styczności z powierzchnią samochodu przez wolno odparowującą wilgoć.
Błoto szczególnie sprzyja korozji, ponieważ wolno wysycha i utrzymuje wilgoć w styczności z pojazdem. Nawet jeśli błoto wydaje się suche, może nadal utrzymywać wilgoć i sprzyjać korozji.
Również wysoka temperatura przyspiesza korozję elementów, na których ze względu na słabą wentylację osadza się wilgoć. Z tych powodów bardzo istotne jest utrzymywanie samochodu w czystości, usuwanie błota i innych osadów.
Dotyczy to nie tylko widocznych powierzchni, ale jeszcze bardziej podwozia.
Zapobieganie korozji
Można zapobiegać korozji od początku eksploatacji samochodu, przestrzegając poniższych zaleceń:
Utrzymywać samochód w czystości
Najlepszym sposobem zapobiegania korozji jest utrzymywanie samochodu w czystości i usuwanie substancji sprzyjających korozji. Szczególną uwagę należy zwracać na spodnią część samochodu.
W garażu powinno być sucho
Nie wolno parkować samochodu w wilgotnym, słabo wentylowanym garażu.
Stwarza to warunki sprzyjające korozji.
Jest to bardzo istotne, gdy samochód jest myty w garażu lub gdy wjeżdża się do niego samochodem mokrym lub pokrytym śniegiem, lodem lub błotem. Nawet ogrzewany garaż może sprzyjać korozji, jeżeli nie jest dobrze wentylowany.
Utrzymywać powłoki lakiernicze i wykończenia w dobrym stanie
Zadrapania lub ubytki lakieru powinny być niezwłocznie uzupełniane lakierem zaprawowym, aby uniknąć powstawania korozji. Jeżeli w wyniku uszkodzenia powłoki widoczny jest metal, zaleca się skorzystanie z usług warsztatu blacharsko- lakierniczego.
Ptasie odchody: ptasie odchody są wysoce korozyjne i w kilka godzin mogą uszkodzić powierzchnie lakierowane.
Dlatego należy je usuwać najszybciej, jak to możliwe.
Nie zaniedbywać wnętrza pojazdu
Wilgoć może gromadzić się pod wykładzinami i dywanikami podłogowymi, powodując korozję. Należy okresowo sprawdzać, czy powierzchnie pod dywanikami są suche. Szczególną ostrożność zachować przy przewożeniu samochodem nawozów sztucznych, środków czyszczących lub chemikaliów.
Powinny być one przewożone w odpowiednich pojemnikach. Każde rozlanie lub wyciek należy niezwłocznie usuwać, a zabrudzone miejsca przemywać czystą wodą i dokładnie osuszać.
Jak uzbroić system
Zamknij dokładnie wszystkie okna i
otwierany* dach.
Wyłącz zapłon.
Upewnij się, czy pokrywa silnika,
drzwi i pokrywa bagażnika są
zamknięte.
Naciśnij w nadajniku przycisk
blokowania lub zablokuj drzwi po
stronie kierowcy z zewnątrz za pomocą
klucza p ...
Przystosowanie reflektorów do ruchu
lewostronnego
Prawidłowy schemat oświetlenia drogi w ruchu lewo- i prawostronnym
Wiązka świateł mijania dla ruchu lewostronnego.
Wiązka świateł mijania dla ruchu prawostronnego.
Kształt wiązki świateł mijania można odpowiednio
korygować za pomocą regulatora w
obudowie poszczególnych ...